Výstavy a skúšky  2010

2.10.2010 Národná výstava Rybnik v Poľsku, rozhodca Albamowicz Stanislav.                              Angelinka Queen`s Joy v triede mladých získala krásne tituly V1 Víťaz triedy mladých, Best junior, Best of Sex - BOS.                                                                                                                                                     GRATULUJEME!!!!!!!!! 

   Angelina Queen`s Joy V1 Best junior, BOS


25.9.2010 NVP - Jaszbereny (HU), rozhodca Karlo Bala (SRB)                                                          Angelinka Queen`s Joy v triede mladých V1, HPJ


25.9.2010 NVP - Brno (CZ), rozhodca Zdenek Antonovič (CZ)                                                          Angelinka Queen`s Joy v triede mladých V1, CAJC, BOB, BOG II.                                                               Katka veľká GRATULÁCIA!!!!!!


18.9.2010 Klubovej výstavy retrieverov  Oslavanoch CZ, rozhodcovia sučky M.Brown (GB), psov A.Brown (GB)                                                                                                                                                                     Black Beauty Queen`s Joy v triede šteniat VN2                                                                                   Angelinka Queen`s Joy v triede mladých Výborná                                                                                     Jogi Sun in their eyes v triede pracovnej Výborný                                                                                Gomez Sun in their eyes v triede šampiónov Výborný

    

                   Black Beauty Queen`s Joy VN 2                  Gomez Sun in their eyes výborný


11.9.2010 Národná výstava psov -  Prešov, rozhodca J Matyáš (SK)                                                             Jogi Sun in their eyes v deň svojich 3. narodenín v triede šampiónov V1 CAC, "Víťaz Slovenska 2010", týmto titulom splnil podmienky a bol mu udelený titul " SLOVENSKÝ GRAND ŠAMPIÓN".                   Angelina Queen`s Joy vo veku 10 mesiacov v triede mladých  V1 CAJC, BOB a BOG III.

  Angelina Queen`s Joy V1 CAJC, BOB, BOG III.


5.9.2010 MVP - CACIB Krakow Poľsko, rozhodca Jaroslav Matyáš(SK)                                                       Angelinka v triede mladých V1 v konkurencii 16 sučiek.


22.8.2010 Duodanube MVP Bratislava, rozhodca István Nagy (SRB)                                                       Joginko v triede šampiónov V1 CAC, R-CACIB                                                                                        Angelinka v triede mladých V2

21.8.2010 Duodanube MVP Bratislava, rozhodca Jouanchicot Christian (F)                                         Joginko v triede šampiónov V1 CAC, CACIB                                                                                        Angelinka v triede mladých V1 CAJC

   

                   Angelina Queen`s Joy V1 CAJC                    Jogi Sun in their eyes 2x V1 CAC, CACIB, R-CACIB


19.6.2010 Intercanis CACIB Brno, rozhodca Pasák (CZ)                                                                    Angelinka Queen`s Joy v triede dorast v konkurencii 8 sučiek VN 1, kde ju to posunulo do záverečných súťaží o najkrajší dorast výstavy a po boji s veľkou konkurenciou krásnych dorastov zvíťazila "BIS Dorast". Katke a Angelinke veľmi gratulujeme a tešíme sa z jej úspechu.

Angelina Queen`s Joy VN1 BIS PUPPY


Dňa 6.6.2010 Klubová výstava retrieverov Nitra, rozhodca Mrs. Torunn Sorbye chs. Mementos (N), Joginko v triede pracovnej V1 CAC                                                                                                      Gomezik v triede šampiónov V2 R-CAC                                                                                              Angelinka naša odchovankyňa, ktorú posudzoval rozhodca Š.Janega (SK) dostala v triede dorastu VN1 a BOB dorast                                                                                                                                                        V záverečných súťažiach nastúpila Tinka s Joginkom o súťaž "Dieťa a Pes" a podarilo sa im zvíťaziť. Tinka gratulujem!!         

Veľmi sa tešíme z úspechov našich chlapcov a vôbec som to nečakala, žeby sme sa mohli umiestniť na tak krásnych miestach pri tak silnej konkurencii. Veľmi sa mi páčilo posudzovanie pani Torunn Sorbye, ktorá mala veľmi profesionálny, ale pri tom veľmi milý prístup k psíkom a vystavovateľom. Ďakujem za veľmi krásne posudky, ktoré presne vystihli klady a zápory mojich chlapcov.                                Angelinka nás taktiež veľmi krásne prezentovala tak v silne obsadenej triede dorastu a BOB Dorast, ktorý získala. Zo srdiečka gratulujem mojej dcérke Tinke, ktorá zvíťazila v súťaži Dieťa a Pes.

  Tinka s Jogim "Dieťa a pes" I. miesto

   

  Jogi Sun in their eyes V1 CAC                     Angelina Queen`s Joy VN1, BOB Dorast


Dňa 4.6.2010 CVP Senec, rozhodca Š.Janega (SK)                                                                                  Gomez v triede šampiónov V1 CAC, týmto titulom splnil podmienky na udelenie titulu "Slovenský grand šampión".

  Gomez Sun in their eyes V1 CAC


Dňa 22.5.2010 CACIB Komárom, rozhodca Gyarfás Marianne(HU)                                                        Gomez v triede otvorenej V4                                                                                                                      Jogi v triede pracovnej V2 R-CAC.


Dňa 16.5.2010 Springduodanube Bratislava, rozhodca Skok Damir (HR)                                                       Angelinka v triede dorastu VN 1


Dňa 9.5.2010 CAC Salgótarján HU, rozhodca Miklos Levente (HU)                                                              Jogi v triede otvorenej V1 CAC, BOB a v záverečnej súťaži BIG III.                                                             Gomez v triede pracovnej V1 CAC.

  Jogi Sun in their eyes V1 CAC, BOB, BIG III.


Dňa 8.5.2010 Špeciálna výstava LR Tata HU,  rozhodca Barbara Krumpak (SLO) CHS TYLAH           Josephine (Jožka)v triede strednej výborná 3                                                                                           Jogi v triede otvorenej výborný 2 R-CAC                                                                                                Gomez v triede pracovnej výborný 1 CAC.

   

Jogi Sun in their eyes V2 R-CAC                 Gomez Sun in their eyes V1 CAC

Josephine od Himalajského cedru V3


Dňa 02.05.2010 CVP-Banská Bystrica , rozhodca Janeková Jana (SK)                                                         Josephine (Jožka)v triede strednej získala známku výborná 3,                                                         Jazmina náš odchov, sestra nášho Jogiho a Janneky v triede otvorenej získala známku výborná 1 CAC.

   Josephine od Himalajského cedru V3

V ten istý deň sa konala výstava v Maďarsku, kde nás krásne prezentovala Angelinka v triede šteniat a získala známku VN a v záverečných súťažiach BIS 3 Baby.


Dňa 01.05.2010 sa konali v Kosoríne chovné skúšky OVVR a naša Jožka úspešne absolvovala skúšky a získala 184 bodov-I. cena.


Dňa 4.-5.4.2010 sa Angelina Queen`s Joy  zúčastnila dvojdňovej CACIB výstavy v Miskolci, kde v triede šteniat získala po obidva dni VN1.


Dňa 27.3.2010 Nitracanis, rozhodca M.Stanovský (SK).                                                                      Gomezik v triede šampiónov V3.                                                                                                          Angelina Queen`s Joy  v triede šteniat VN1 a v záverečnej súťaži bola Najkrajšie šteňa - sučka BIS Baby. Veľmi sa z toho krásneho úspechu tešíme a gratulujeme Katke Turicovej.

   

Angelina Queen`s Joy VN1, BIS Baby


Dňa 21.2.2010 EAST CUP 2010 Prešov - 1 MVP CACIB, rozhodca Matakovič Bojan (Cro)                    Zairuška v triede šampiónov V4                                                                                                           Gomezik v triede šampiónov získal tituly   V1-CAC, CACIB, BOB a EAST WINNER 2010.                          Veľmi sa z toho krásneho úspechu tešíme. Gratulujeme  

Gomezik MVP výstava Prešov 2010 

GOMEZ Sun in their eyes V1 CAC, CACIB - EAST WINNER 2010, BOB


Dňa 23.1.2010 sme sa zúčastnili  na MVP v Trenčíne.                                                                                   Labradorov posudzoval český rozhodca p. Kašpar. Veľmi sa nám nechcelo ísť na prvú výstavu v tomto roku, pretože v Trenčíne je to vždy také natlačené a počasie je mrazivé. Zároveň sme sa tešili, že sa stretneme s priateľmi.  Šťastie nám prialo a ani som netušila, že sa umiestnime na takom peknom mieste, a vôbec som netušila, že sa nám podarí splniť podmienky na Šampióna krásy Sk, po tom čo som videla obsadenie konkurentov.  Páčilo sa mi posudzovanie p. Kašpara a výber víťazov, vážim si jeho korektné hodnotenie. Joginko bol ohodnotený v triede pracovnej známkou V2 r-CAC. Zároveň gratulujem Artušíkovi, ktorý bol ohodnotený v triede otvorenej známkou V2 r-CAC a Astonovi, ktorý v triede pracovnej získal V1 CAC.


2009

Dňa 26.9.2009 sme sa zúčastnili  na Národnej výstave psov v Prešove.                                                     Na výstavu sme vyrazili už v piatok a to najprv do Košíc a v sobotu ráno do Prešova. Spoločnosť mi robili dcérka Tinka, kamarátka Katka a labroši Gomez, Janneka a Artušík. V Košiciach sme si pozreli krásy môjho rodného mesta a večer sme skončili u rodičov v paneláku s tromi labrošmi. Bol to neskutočný zážitok pre rodičov :-). V piatok ráno sme sa dostavili na výstavu, a trochu nás prekvapila veľkosť kruhov, na môj vkus to bolo malé. Labradorov posudzovala ruská rozhodkyňa Katerina Bauzhes. Páčilo sa mi jej posudzovanie a výber víťazov. Gomez bol ohodnotený v triede šampiónov známkou V1 CAC a na záver získal titul Víťaz Slovenska 2009. Janneka to mala ťažšie zabojovať medzi peknými sučkami v triede otvorenej, a napriek tomu bola ohodnotená známkou V2 R-CAC. Veľmi sa teším z úspechu mojich labradorov.  Zároveň by som chcela zo srdca zagratulovať Katke s Artušikom, ktorý bol v triede strednej ohodnotený známkou V1 CAC a ktorý bol na záver tesne za Gomezom, Sárke Lisej s Y Snoopy (Hery), ktorý získal v triede otvorenej známku V1 CAC a ostatným, ktorí boli na výstave v Prešove medzi labradormi.


Dňa 22.8.2009 sme sa zúčastnili  na výstave  CAC Balassagyarmat v Maďarsku.                                        Celú VIII. skupinu posudzoval maďarský rozhodca Kardos Vilmos. Šťastie nám prialo a napriek silnej konkurencii sa nám podarilo získať titul. Jogi v triede strednej výborný 1 CAC a Gomez v triede šampiónov výborný 1 CAC. Veľmi sa tešíme.

JOGI Sun in their eyes  V1 CAC


Dňa 9.8.2009 sme sa zúčastnili  národnej výstavy,  CAC Estergom v Maďarsku.                                 Retrieverov posudzovala slovenská rozhodkyňa Janka Janeková. Veľmi sa mi páčilo jej profesionálne vystupovanie a posudzovanie, posudzovala celú XIII skupinu. Počasie a šťastie nám prialo a tak sme mali možnosť pozerať celý priebeh výstavy. Gomez bol ohodnotený v triede šampiónov známkou V1 CAC a na záver dostal titul HFGY (najkrajší pes plemena), Janneka bola ohodnotená v triede otvorenej známkou V1 CAC. Veľmi sa s toho tešíme. Zároveň gratulujem Katke Turicove a Artušovi, ktorý bol ohodnotený v triede mladých V1 HPJ (CAJC).

    

Tinka, Gomez a Janneka                             Gomez 

     Janne                                                                    


Dňa 23.5.2009 sa konali v Nových Zámkoch CACIT Klubové farbiarske skúšky malých plemien.                   S Joginom sme vykonali klubovú FSMP, s počtom bodov 92 a skončili sme v II. cene, nakoľko sme nemali až toľko skúseností so stopou. Aj tak sa s tohto úspechu  tešíme, že sme boli na prvej vážnej skúšky s Joginkom , bola to pre nás veľká skúsenosť a zase sme sa naučili niečo nové. Gratulujem všetkým víťazom a zúčastneným najmä Evke Šmigurovej so Shejnou GR ku krásnemu titulu CACIT a Klubový Víťaz retrieverov.


Dňa 16.5.2009 sa konali v Kosoríne klubové chovné skúšky OVVR.                                                               S Jannekou sme vykonali klubovú chovnú skúšku OVVR s plným počtom bodov. Rozhodoval nás p. Janega Štefan, ktorému nič neušlo. Veľmi sa s toho tešíme, nakoľko Janneka bola pred háraním, a nevedela som či niečo nepopletieme. Gratulujem všetkým vodičom a ich psíkom za krásne vykonanie skúšok OVVR.

           

                                                                                          


Dňa 8.5.2009 sa konal v Kosoríne výcvikový deň pre retrieverov.                                                              Za krásneho slnečného počasia sme sa zišli v Kosoríne na výcvikovom dni. Hlavné velenie mal Šaňko Sagan, ktorý nás oboznámil so skúšobným poriadkom OVVR a viedol celodenný výcvik. Prišli začiatočníci, ale aj skúsení vodiči, ktorí nám pomohli s výcvikom a zároveň sme si mohli vymeniť skúsenosti a vedomosti ohľadom výcviku.                      Prvá časť sa konala v trávnatom teréne a naši psíkovia vyhľadávali a prinášali aporty a bažanty. Išlo im to výborne a mali v tom zábavu. Na záver prvej časti sme si vysvetlili vystavovanie jednotlivých plemien. Druhá časť sa konala na krásnom rybníku Dubník. Táto disciplína bola pre psíkov relaxom a zvládali to s radosťou. Prinášali aporty, ale aj kačku. Naša Jožka, ktorá prvý krát prinášala z vody to zvládla výborne a najviac sa jej páčilo aportovanie kačky.     Na záver by som sa chcela poďakovať všetkým, ktorí sa zúčastnili výcvikového dňa a najmä Šaňkovi , ktorý ho viedol a všetkým pomáhal.                                                                                                                                            S tohto výcvikového dňa som mala veľmi príjemný zážitok, a dúfam, že sa budú výcvikové dni konať častejšie.

   

   


Dňa 3.5.2009 sme sa zúčastnili CVP v Banskej Bystrici.                                                                       Labradorov posudzoval slovenský rozhodca Štefan Janega. Šťastie nám prialo, oproti ŠVR v Kosoríne, aj počasie sa umúdrilo a  bolo až veľmi teplo. Jogi bol ohodnotený v triede strednej známkou V 1 CAC a na záver dostal BOB. Gomez bol ohodnotený v triede šampiónov známkou V 2 R-CAC a Janne bola ohodnotená v triede strednej známkou  V 1 CAC. Veľmi nás to potešilo a nečakali sme takýto úspech. Zároveň gratulujem Katke s Artušikom, ktorí získali známku CAJC.

    

Gomez Sun in their eyes V2 R-CAC gomez


Dňa 2.5.2009 sme organizovali  Špeciálnu výstavu retrieverov v Kosoríne. Okrem organizačných veci som vystavovala mojich labrošov. Šťastie a počasie nám neprialo. Nepršalo, ale bola veľká zima a niektorí vystavovatelia nepočítali s takým veterným počasím. Joginko sa veľmi pekne vystavoval, ale nakoľko presrsťuje p. rozhodkyňa ho ohodnotila známkou výborný 3. Gomez mal veľmi dobrý deň, v triede šampiónov sa predvádzal výborne, ale aj tak bolo rozhodnuté, že je ešte mladý a má čas vyhrávať. Ohodnotený bol známkou výborný 2 res-CAC. Janne sa p. rozhodkyni od začiatku veľmi páčila, ale napriek výbornému posudku ju ohodnotila známkou výborná 3. Jazmínka sestra Jogiho a Janne bola ohodnotená známkou výborná 4. Z týchto ohodnotení máme aj tak veľkú radosť, pretože bolo zadaných menej výborných známok, čo mohla spôsobiť nižšia kvalita vystavovaných psov, alebo prísnejšie posudzovanie p. rozhodkyne.  Gratulujeme rodine Králikovej a Jazninke.

   

Janne Sun in their eyes V3 janne               Ja a Janne, radosť z úspechu

   

 Jazmina Sun in their eyes V4                     Janne Sun in their eyes V3 

   

Jogi Sun in their eyes V3  jogi                   Gomez Sun in their eyes V2 R-CAC gomez


Dňa 28.3.2009 sme sa zúčastnili CVP v Nitra.                                                                                              Labradorov posudzovala slovenská rozhodkyňa Linda Voláriková, ktorá mala premiéru v posudzovaní labradorov. Šťastie sa na nás usmialo a s  Joginom sme získali v triede strednej ocenenie CAC. Na Janneku, ktorá bola po dlhom čase na výstave sa tiež usmialo šťastie  a získala v triede strednej ocenenie res.CAC. Výstavy sa zúčastnila aj naša odchovankyňa Jazmínka Sun in their eyes, ktorá bola  v triede strednej ohodnotenie ako  výborná 3. Tešíme sa, že všetci traja súrodenci sa umiestnili na vynikajúcich miestach. Gratulujem Beátke a Jurajovi k umiestneniu Jazmínky. Zároveň gratulujem Katke Turicovej s Badynkom, rodine Gašparovej s Lenym a Barborke s jej krásnymi čokoládovými labrošmi.

  

Janne Sun in their eyes V2 R-CAC fotogaléria Janne

  

Jogi  Sun in their eyes V1 CAC fotogaléria Jogi


Dňa 24.1.2009 sme sa zúčastnili MVP-CACIB v  Trenčín.
Labradorov posudzovala slovenská rozhodkyňa Janka Janeková. Šťastie nám prialo a s Gomezom sme získali v triede pracovnej CAC, tým sme splnili  podmienky na udelenie titulu "Šampión krásy". Joginkovi tiež šťastie prialo nakoľko sa prvý krát vystavoval medzi dospelými psami v triede strednej a mal silnú konkurenciu, ale aj tak sa krásne vystavoval a získal R-CAC. Veľmi sa z toho tešíme.
Zároveň gratulujem Vierke Valentovej a jej psíkom k úspechu na výstave.
Rocheby Opium (Nellynka)- CAC, CACIB, BOB a Mallorn´s Rogue´s Gallery (Ročko)- CAC, R-CACIB

Foto z výstavy JOGI   GOMEZ