Ako som sa dostala k tomu, čo teraz milujem........

Psom sa venuje od roku 1983. Mala som 13 rokov, keď mi môjho prvého psa nemeckého ovčiaka s rodokmeňom  kúpil otec. Počas nasledujúcich rokov som sa nemeckému ovčiakovi venovala intenzívne hlavne v oblasti výcviku a zúčastňovala som sa na vrcholných podujatiach v oblasti športovej kynológie.

Plemeno Labradorský retriever sa mi vždy páčilo pre svoje vlastnosti ako sú húževnatosť, vytrvalosť, chuť do práce, takže bolo len otázkou času, kedy sa naše cesty stretnú.

K prvému labradorovi nám pomohla náhoda a ako to už býva, zazvonil telefón, v ktorom nás známy požiadal o pomoc pri hľadaní nového domova pre šteniatko labradora. Súhlasili sme, že u nás môže nejaký čas zostať kým sa situácia nevyrieši.
Snehová guľka sa u nás cítila veľmi dobre a asi po polhodinovom intenzívnom šantení s naším vtedy 8 ročným nemeckým ovčiakom Hugom, zaspala v kuchyni aj s novým kamarátom .
Bol to zvláštny , ale veľmi krásny pohľad ako sa biela guľka s dôverou pritúlila k Hugovi - a tým bolo rozhodnuté, Snehová guľka na radosť našej dcérky Tinky ostala u nás.
  Táto Snehová guľka sa volá X'Snow Queen Sun in their eyes, a stala sa zakladateľkou nášho chovu, a dnes tvrdím,
že labrador je pes telom aj dušou, oddaný svojmu pánovi. Spoznala som nové plemeno, ktorého  výcvik je iný aký som doteraz poznala,  zmenil  môj pohľad na psa ako priateľa človeka.

Verím že moja chovná stanica prispeje k rozvoju tohto plemena kvalitou a nie kvantitou.

Zuzana Orlovská